Vzor motivačného listu
Lektorka

Neviete ako začať alebo sa len chcete inšpirovať ?
Môžete jednoducho upraviť tento vzor a použiť ho pre Váš motivačný list.

25. februára 2020
Lívia Caunerová
Čadca
livia.caunerova.9@gmail.com

Vážená pani Caunerová,

so záujmom som si prečítala Váš dopyt o výučbu môjho rodného jazyka, španielčiny, vo Facebookovej skupine Priatelia Španielska a Slovenska.

Na Slovensku sa cítim po 13 rokoch ako doma a rada ľudí učím v mojom rodnom jazyku a rozprávam im o reáliách, kultúre, politickej situácií či zaujímavostiach Španielska. Ako ste uviedli vo svojom inzeráte, plánujete s rodinou sťahovanie za manželovou pracovnou ponukou do oblasti Kastília-León, z ktorej zhodou okolností pochádzam aj ja.

Popri zamestnaní v Hispánsko-slovenskej obchodnej komore sa už 4. rok venujem práci lektorky španielskeho jazyka. Pripravujem Slovákov na certifikačné skúšky, pomáham rozširovať ich schopnosti ovládania jazyka slovom i písmom. Myslím, že by som bola vhodná lektorka pre Vašu prípravu na čo najhladšiu transformáciu a komfortné fungovanie v každodenných činnostiach a reáliách Španielska.

Pre výučbu mám po rokoch k dispozícií najkvalitnejšie materiály a pomôcky pre učenie sa cudzieho jazyka. Zároveň si pamätám, keď som sa sama učila slovenčinu a preto viem z vlastnej skúsenosti aký spôsob výučby funguje pre začiatočníka najrýchlejšie a zároveň najkvalitnejšie. Zameriavam sa na osobitý prístup ku každému študentovi a témy sa snažím pripraviť a spracovať zaujímavo a zábavne, sama sa na hodiny so študentami zodpovedne pripravujem.

Keďže bývate v Čadci, navrhujem Vám možnosť Skype konverzačných hodín 3 krát týždenne v podvečerných hodinách podľa dohody a každú druhú sobotu do mesiaca by som za Vami pricestovala na 4 hodinovú výučbu zameranú na písanie a čítanie. Sťahovanie plánujete o 3 mesiace a preto verím, že vďaka tomuto intenzívnemu prístupu budeme mať dostatočný časový priestor, aby som Vám pomohla dostať sa na úroveň španielskeho jazyka zodpovedajúceho B1.

Štandardná odmena za 60 minút online konverzácie je 15 EUR a odmena za prezenčnú výučbu v mieste Vášho bydliska v rozsahu 4 hodín je už vrátane kompenzácie nákladov dopravy 100 EUR.

Verím, že moje doterajšie skúsenosti a osobnostné predpoklady sú to, čo vo svojom budúcom lektorovi hľadáte a oceníte osobitý prístup a priateľský záujem. V prípade záujmu či doplnenia informácií k plánu výučby som Vám k dispozícií telefonicky, prípadne prostredníctvom emailu.

S pozdravom,
Daniela Rita Velázquez