Blog

Otázky - nevhodné, najčastejšie a tie, ktoré sa môžete na pohovore pýtať vy

10. februára 2020
Začnime tými, ktoré sú nevhodné a v skutočnosti by nemali mať na pracovnom pohovore miesto. Hovoria o neprofesionalite personalistu. Navyše niektoré z otázok zákon považuje za diskriminačné a neprípustné. Pracovný pohovor nie je röntgenové vyšetrenie a to, ako do vás vidí potenciálny zamestnávateľ, by malo mať svoje hranice.
Otázky - nevhodné, najčastejšie a tie, ktoré sa môžete na pohovore pýtať vy

Príprava na pracovný pohovor - 1. časť

27. januára 2020
Ako sa pripraviť na pracovný pohovor? Zodpovedne. Pracovný pohovor je stresujúcou situáciou pre každého z nás. Nezabúdajte, že ktokoľvek s vami bude pracovný pohovor viesť, pravdepodobne tiež kedysi sedel na vašom mieste a uchádzal sa o pracovnú pozíciu, ktorú práve zastáva. Miernu mieru stresu pociťujú pred pohovormi dokonca aj recruiteri. Zvyšuje sa vám tepová frekvencia už teraz? Nádych, výdych a pokojne čítajte ďalej.
Príprava na pracovný pohovor - 1. časť

Perfektný motivačný list

13. januára 2020
Neexistuje. Tak ako neexistuje perfektný človek, ktorého by opisoval. Keďže sme všetci jedineční, mali by byť jedinečné aj naše motivačné listy, žiadne stiahnuté vzory. Motivačné listy nepíšeme každý deň, preto je pochopiteľné, že sa možno potrebujeme inšpirovať. Poďme si teda povedať, čo musíme pochopiť a vedieť, aby sme napísali motivačný list, ktorý bude vstupenkou na pracovný pohovor.
Perfektný motivačný list