Blog

Ako zvládnuť home office s deťmi

08. júla 2020
Každý kto v minulosti absolvoval čo i len na jeden deň home office vie, že je to úplne iné, ako keď sedíme v priestoroch zamestnávateľa. Niekomu ide zachovanie pracovného nasadenia lepšie, niekomu horšie, no v domácom pohodlnom prostredí je omnoho jednoduchšie skĺznuť do odsúvania termínov a úloh, lenivosti, flákaniu a všeobecnej prokrastinácií. Predpokladom pre home office je najčastejšie počítač, internetové pripojenie a telefón. Tento model práce je dlhodobo zabehnutý už aj u nás pri profesiách ako sú programátori, copywriteri či online podpora zákazníkov.
Ako zvládnuť home office s deťmi

Bezkontaktný video pohovor

10. júna 2020
Stále viac spoločností využíva možnosť pracovných pohovorov online. Je to preto, že môžu byť skutočne efektívne pre kandidáta aj pre spoločnosť. Najčastejšie využívaným nástrojom pre realizáciu pohovoru na diaľku je Skype. Aj keď je jednoduché prirovnať video pohovor k osobnému pohovoru, existujú malé rozdiely v príprave. Pripraviť sa môžete drobnými radami ktoré si prečítate nižšie, prípadne sa môžete pripraviť na takýto pracovný pohovor s profesionálom.
Bezkontaktný video pohovor

Ako prebieha pracovný pohovor

24. februára 2020
Javisko - všetky oči sa upierajú na vás, potíte sa pod svetlami reflektorov. Taký pocit môže v nás vyvolať predstava pracovného pohovoru. Skúste však o pohovore rozmýšľať ako o príležitosti prezentovať sa. Žiadne dva pohovory nie sú identické. Ak ste sa však na pohovor svedomito pripravili teoreticky aj prakticky a rovnako ste si pripravili odpovede na najčastejšie kladené otázky, nemáte sa čoho báť. Zanecháte dobrý dojem a zvýšite svoje šance na prijatie do zamestnania.
Ako prebieha pracovný pohovor

Otázky - nevhodné, najčastejšie a tie, ktoré sa môžete na pohovore pýtať vy

10. februára 2020
Začnime tými, ktoré sú nevhodné a v skutočnosti by nemali mať na pracovnom pohovore miesto. Hovoria o neprofesionalite personalistu. Navyše niektoré z otázok zákon považuje za diskriminačné a neprípustné. Pracovný pohovor nie je röntgenové vyšetrenie a to, ako do vás vidí potenciálny zamestnávateľ, by malo mať svoje hranice.
Otázky - nevhodné, najčastejšie a tie, ktoré sa môžete na pohovore pýtať vy

Príprava na pracovný pohovor - 1. časť

27. januára 2020
Ako sa pripraviť na pracovný pohovor? Zodpovedne. Pracovný pohovor je stresujúcou situáciou pre každého z nás. Nezabúdajte, že ktokoľvek s vami bude pracovný pohovor viesť, pravdepodobne tiež kedysi sedel na vašom mieste a uchádzal sa o pracovnú pozíciu, ktorú práve zastáva. Miernu mieru stresu pociťujú pred pohovormi dokonca aj recruiteri. Zvyšuje sa vám tepová frekvencia už teraz? Nádych, výdych a pokojne čítajte ďalej.
Príprava na pracovný pohovor - 1. časť

Úspešný životopis

12. januára 2020
Máme tu nový rok, no rovnako ako v tom predchádzajúcom na nič nemáme toľko času, koľko by sme chceli, či potrebovali. Písaním nového životopisu, či úpravou toho pôvodného trávime mnohokrát hodiny. Každý kto životopis píše dúfa, že jeho čítaniu niekto na druhej strane venuje dostatok času a prečíta si ho celý. Pravdou však je, že na zaujatie osoby, ktorá bude čítať vaše starostlivo pripravené Curriculum vitae máte menej ako 10 sekúnd. Toľko času totiž v priemere strávia recruiteri prezeraním životopisu pred tým, ako sa rozhodnú, či mu chcú venovať času viac.
Úspešný životopis