Vzor motivačného listu
Opatrovateľka / Zdravotná sestra

Neviete ako začať alebo sa len chcete inšpirovať ?
Môžete jednoducho upraviť tento vzor a použiť ho pre Váš motivačný list.

Adresát

Seniorpflege AT-SK, s.r.o.
Silvia Koščová
Nám. sv. Egídia 105
058 01 Poprad
15.1.2020

Vážená pani Koščová,

na základe ponuky zverejnenej na stránke www.slovaci.at sa uchádzam o voľné neturnusové miesto opatrovateľky k čiastočne mobilnému pacientovi v obci Bad Ischl v Rakúsku.
 
Vaša agentúra má len pozitívne hodnotenia od klientov aj pacientov, ktorým ste opatrovateľské služby doposiaľ sprostredkovali. Sama mám s Vašim prístupom veľmi dobré skúsenosti, keďže som svoju prvú skúsenosť z práce v Rakúsku absolvovala s Vašou organizačnou a legislatívnou pomocou. Veľmi som oceňovala Vaše priebežné zisťovanie ako som sa zapracovala u pacienta a aká je progresia jeho zdravotného stavu.

Pacient ktorého som opatrovala v domácom prostredí zomrel na následky opakovaného infarktu, po čom som sa na niekoľko mesiacov vrátila na Slovensko, kde som si oddýchla a trávila čas s rodinou a priateľmi. Načerpala som novú energiu a som pripravená vrátiť sa plná elánu do krásneho alpského prostredia a sprevádzať nového pacienta v liečbe a staroslivosti.

Moje vzdelanie a roky praxe v štátnych aj neštátnych zdravotníckych zariadeniach ma naučili, že okrem medicíny je pre zlepšenie alebo udržanie kvality života pacienta nevyhnutná aj veselá myseľ. Rada trávim hodiny rozhovormi s pacientmi, ktorým pohľad do svojej minulosti prinesie vždy pocit komfortu a mňa každý ľudský príbeh osobnostne posúva.

Rakúsku živnosť mám toho času pozastavenú, na jej obnovenie potrebujem však len cca 10 dní, počas ktorých budem schopná zorganizovať si aj súkromné záležitosti súvisiace s odchodom.

Vopred ďakujem za čas, ktorý budete venovať vyhodnocovaniu mojej vhodnosti k pacientovi, ktorého rodina Vás oslovila so žiadosťou        o opatrovateľské služby.

S pozdravom,

                                                                                                                                                                                            
Mária ŠTEFANKOVÁ