Vzor motivačného listu
Zvárač

Neviete ako začať alebo sa len chcete inšpirovať ?
Môžete jednoducho upraviť tento vzor a použiť ho pre Váš motivačný list.

Adresát

EDYMAX Europe s. r. o.
Juraj Číž
Národná 814/4
010 01 Žilina
15.1.2020

Vážený pán Číž,

touto cestou by som chcel reagovať na pracovnú ponuku Zvárač CO2 - Nemecko - bez znalosti nemeckého jazyka uvedenú na stránke www.istp.sk. V minulosti som vďaka sprostredkovaniu práce Vašou agentúrou pracoval v spoločnosti Kia Motors Slovakia, s.r.o.
 
Dlhodobejšie uvažujem nad prácou v zahraničí, avšak až teraz sa naskytla možnosť umiestnenia v nemecky hovoriacej krajine bez vyžadovanej znalosti jazyka. Medzičasom som sa začal nemecký jazyk učiť, ovládam ho však zatiaľ len v základoch. Veľmi rád by som okúsil prácu v zahraničnom kolektíve a pracoval na zaujímavých projektoch. Za veľké lákadlo považujem miesto výkonu práce na krajnom východe Nemecka, čo je najbližšie ku Slovensku. V ponuke práce ma zaujala aj možnosť ubytovania zdarma a podpora pri podaní nemeckého daňového priznania.

Práci zvárača som sa začal venovať ako študent, kedy som nadobudol prvé teoretické a praktické skúsenosti v oblasti obrábania kovov. Počas štúdia som absolvoval zváračské skúšky na všetky základné metódy zvárania. Zváračstvo je však najmä o praxi a s každým ďalším zvarom som sa učil a zlepšoval. Neskôr som zaučil do remesla aj svojho syna. Zistil som, že odovzdávať skúsenosti mladej generácií ma napĺňa, tak som si v každom zamestnaní neformálne zobral pod krídla mladých kolegov, ktorým som odovzdával rokmi nadobudnuté skúsenosti a triky. 

Som nekonfliktný priateľský typ, na ktorého sa dá spoľahnúť. U nás na Kysuciach bolo práce vždy pomenej. Prácu si vážim, preto do nej chodím od nepamäti načas, pripravený a dobre naladený. Som pripravený vycestovať do niekoľkých dní svojim osobným autom, ak by bolo potrebné, rád odveziem aj iných kolegov zo Slovenska.

Ďakujem, že posudzovaniu mojej vhodnosti na túto pozíciu venujete čas. V prípade potreby som dostupný na telefonický aj osobný pohovor. 

S pozdravom,

                                                                                                                                                                                            
Miroslav CÍGER